portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Garnizon - sprawy osiedlowe » Forum » Zakup mieszkania na garnizonie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zakup mieszkania na garnizonie

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Madmaxx 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Mar 08, 2015 11:09
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 11:26    Temat postu: Zakup mieszkania na garnizonie

Witam,
Przymierzam się do zakupu mieszkania w Garnizonie. Jest cala masa informacji na tym forum, jedni narzekają na hałas , drudzy wręcz przeciwnie. Jedni maja problemy z parkowaniem , inni są zadowoleni... Proszę wiec o opinie, bo widzę m ze jesteście tu lepiej zorientowani w planowanych inwestycjach. Moje pytanie brzmi jak się sprawy maja z budynkiem 8 piętrowym przy ulicy Hemara 21 lub Białoszewskiego 18. Jakie wady bądź zalety mogę napotkać decydując się na to mieszkanie. Mam na myśli powstające obiekty handlowe dookoła? Będę wdzięczna za opinie. Pozdrawiam
iluv3city 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Lis 03, 2009 0:25
Posty: 315
Skąd: GD

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 20:48    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Witam,

jeżeli chodzi o wady to typowe dla aktualnych produktów deweloperskich: ścianki w mieszkaniach to karton-gips, stropy najcieńsze z możliwych (czasem kroki sąsiadów piętro wyżej mogą dokuczać), na klatkach można dopatrzyć się drobnych niedociągnięć (np. nierówne kafle czy słabo działające czujniki oświetlenia).

Jednak takie rzeczy to obecnie standard u wszystkich deweloperów jakich znam - takie same niespodzianki na Robygu i Invest Komforcie.

Natomiast trzeba spojrzeć na drugą stronę medalu: budynki są całkiem ładne, a klatki wyglądają bardzo przytulnie (LED oświetlenie, ładne detale aranżacyjne). Dobre windy (KONE), bardzo przyzwoite widedomofony i bardzo dobrej jakości stolarka okienna (drewniana) a to wszystko w sensownej cenie za 1m. Dodaj do tego bardzo fajnie urządzone części wspólne osiedla i dużą ilość usług i knajpek, a to wszystko 10min od PKP, SKM, PKM, lotniska i lasu - i nie masz wątpliwości, że trudno o drugą taką lokalizację.

Odnośnie budynków, które oglądasz - ciężko powiedzieć jak to wyjdzie. Wg mnie będzie już bardzo ciasno (dużo mieszkań, małe odstępy), ale jak wybierzesz mieszkanie powyżej 6 piętra patrzące w stronę ulicy Szymanowskiego to będzie dobrze Smile
idealna 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Cze 28, 2015 1:45
Posty: 238
Skąd: PL

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 12:45    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Najlepiej kupić mieszkanie w dzielnicy Morena, a konkretniej na osiedlu Alfa Park. Mają naprawdę ciekawe i godne uwagi rozwiązania w dobrej cenie. Jest to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi. Wszystkie etapy inwestycji są realizowane w spokojnej okolicy z ogrodzonym terenem i rozbudowanymi placami zabaw. Tutaj http://alfapark.pl/naturalnie-blisko/ można dowiedzieć się więcej.
chwila997 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lut 13, 2013 17:25
Posty: 55
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 17:38    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Najlepiej to nie porównujmy gruszek z jabłkami 😀
Karolina33 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lip 21, 2016 12:16
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 17:11    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Ja mieszkam na Garnizonie od ok. 3 lat i jestem zadowolony. iluv3city bardzo dobrze i dokłanie opisał plusy i minusy mieszkania na Garnizonie. Zgadzam się z nim w 100%.
alicja10 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 23, 2010 16:05
Posty: 322
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 20:34    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Plusem i zarazem minusem Garnizonu jest lokalizacja. Plus - jak napisał ktos wczesniej, wszedzie blisko, jest publiczny transport, las, plaza w zasiegu rowerowej wycieczki.

Mnusy tej lokalizacji to samochody, hałas, spaliny, Garnizon zrobił sie przelotowy dla pracowników biurowcow Alchemia ktory chca dotrzec do Slowackiego. Mysle ze Słonimskiego powinna byc przynajmniej czesciowo zamknieta zeby ukrócić przelotowość osiedla ale o to nikt nie dba. Drugi minus tej lokalizacji to wynajem. Sporo osob wynajmuje i nie dba o osiedle. Sa to wszelakiej masci studenci, obcokrajowcy (muzłumanie) (teraz na szczescie coraz mniej) turysci itp. Oznacza to ciągla zmiane sasiadow i małą dbałość o osiedle.Notorycznie popsute furtki, śmietnik jak u najgorszej patologii, pozostawianie otwartch drzwi.

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Wiekszośc kupuje tutaj chyba na wynajem a nie dla siebie.
emilka07 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 19, 2013 22:43
Posty: 12
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 22:06    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

alicja10 napisał:
Mnusy tej lokalizacji to samochody, hałas, spaliny

To zależy od tego, w którym budynku się mieszka. W moim, stojącym przy ulicy przeciwpożarowej, tych problemów nie ma. Za to jest hałas z placu budowy, a raczej placu gdzie składują materiały. Wieczorami i nocą słychać co najwyżej szum ze Słowackiego. A latem czasami w weekendy imprezy przed Maneżem albo sąsiądów z apartamentowców na ostatnim piętrze - mają tam duże tarasy i zdarza się, że spore grupki głośnych gości.

Problemem u mnie jest aż za wydajna wentylacja mechaniczna, zimą jest sucho w mieszkaniu jak na Saharze, nawilżacz z trudem daje radę jak jest koło zera stopni. Przy mrozach pomaga tylko wieszanie mokrego prania w pokoju.

Ogólnie ja jestem zadowolona - mieszkam ponad rok tutaj. Osiedle wybierałam przede wszystkim ze względu na lokalizacje - nie mam samochodu, więc musiało być w centrum miasta i nie chciałam mieszkać przy ruchliwej ulicy - to dość mocno ograniczało wybór, przynajmniej wśród nowych budynków.
markpo 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Sty 15, 2017 13:33
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 18:03    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Zastanawiam się nad kupnem ale mnie ten karto - gips trochę zniechęca, wytłumaczcie mi czy wszystkie ścianki wewnątrz mieszkania macie KG? a co z kuchnią, jak szafki u was wiszą? A może te karton gipsy są przyczyną suchego powietrza również.
A odnośnie wentylacji, czy nie macie problemu z zapachami od sąsiadów? Czy macie możliwość regulacji obrotów wentylatorów i jeszcze jedno czy wentylatory są głośne oraz gdzie je macie zainstalowane?
emilka07 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 19, 2013 22:43
Posty: 12
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 20:04    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Tak, wszystkie ściany wewn. w mieszkaniu są KG. Szafki w kuchni są u mnie na ścianie łączącej z mieszkaniem obok więc nie ma problemu.

Zapachy od sąsiadów mam w WC jak nawiewniki zamknę. W kuchni zapachów brak. Wentylator w kuchni mogę włączyć i wyłączyć. Wentylatory w łazience i WC są włączone na stałe. Nie ma opcji wyłączenia, jest opcja włączenia większej mocy albo jeszcze większej mocy. Hałas mi nie przeszkadza zbytnio jak łazienki zamknięte.
dr.house 
   

Forumowicz


Wiek: 101
Dołączył: Nie Paź 16, 2011 10:25
Posty: 146
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 9:35    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Tam gdzie przewidziane jest wieszanie szafek kuchennych Hossa wstawia płytę OSB zamiast GK.
keiki.ta 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Wrz 23, 2016 12:37
Posty: 4
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 13:36    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Czekam na odbiór mieszkania w Garnizonie, tak więc klamka już zapadła.

Czytam forum i trochę martwią mnie te cienkie stropy i hałasy sąsiedzkie, o których piszecie. Te smrody w WC. No i te wielkie okna w salonie, czy nie jest tam za zimno, da się to w ogóle ogrzać. Ile płacicie za ogrzewanie, ale takie dwadzieścia parę stopni, bo ja z tych ciepłolubnych. Boję się, że rachunki mnie wykończą finansowo. Kupuję mieszkanie 60 m2 czy ktoś mógłby napisać z jakimi opłatami miesięcznie muszę się liczyć.

U mnie tam gdzie będą szafki kuchenne, chyba będzie ściana z betonu. Bo wszystkie ściany zewnętrzne mieszkania są z betonu. Wewnątrz to KG, niestety. Też nie jestem jego fanką. Co zrobić tak teraz się buduje.

Za największy atut Garnizonu uważam lokalizację, blisko tramwaj, SKMka, autobusy.

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów Very Happy
emilka07 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 19, 2013 22:43
Posty: 12
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 21:34    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Witaj przyszła sąsiadko!
Za niecałe 70m2 (razem z komórką) płacę wspólnocie ok. 500 zł latem i 650 zł zimą. Grzeję do 24 stopni w pokoju dziennym i łazience. W reszcie mieszkania ok. 19-20 stopni na grzejniku na 2.0-2.5 (BTW, nie ma opcji wyłączenia grzania zwykłych kaloryferów, podobno przepisy budowlane zabraniają). Przy ścianie z oknami balkonowymi są dodatkowe grzejniki w podłodze, ale nie używałam ich ani razu, bo nie było potrzeby. Aczkolwiek przypuszczam, że mam niestandardowy układ mieszkania jak na Garnizon - osobna kuchnia, osobny nie za duży pokój dzienny, a nie wszystko razem otwarte na przedpokój jak deweloper proponował.
iluv3city 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Lis 03, 2009 0:25
Posty: 315
Skąd: GD

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 10:25    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Wspomniane "wady" to w gruncie rzeczy nie są jakieś niebywałe niedogodności - bardziej chodzi o świadomość, że tak jest / może być.

W każdym wielorodzinnym budynku możesz usłyszeć sąsiada z góry czy z boku - ważniejsze, żeby móc się z każdym porozumieć i szanować.

Ściana KG najpewniej będzie problemem tylko w sytuacji jeśli będziesz coś montować, chociaż odpowiednie wkręty i spokojnie wszystko wisi.

Ogrzewanie, a raczej ocieplenie to jedna z największych zalet garnizonu (trzeba pamiętać, ze to ogrzewanie miejskie)i w porównaniu do innych osiedli starych i nowych to super oszczędnie jest!

Pozdrawiam
keiki.ta 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Wrz 23, 2016 12:37
Posty: 4
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 13:00    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Dziękuję za odpowiedzi. Trochę mnie uspokoiliście. Najbardziej cieszę się, że w salonie da się nagrzać do 24 st. Opłaty też nie są jakieś przerażające – dam radę.
Illuv mówisz „odpowiednie wkręty i wszystko wisi”. No oby, bo mam plany w stosunku do moich karton-gipsów, będą musiały co nieco unieść i dźwigać.
Zastanawiam się jeszcze nad taką sprawą, gdzie może zatrzymać się taksówka, która po Was przyjeżdża? Czy na Garnizonie są miejsca przeznaczone do tego celu -tylko dla Taxi, taki postój np. do 10 min – czasami są sytuacje kiedy potrzebujemy, żeby taksówkarz pomógł nam zataszczyć bagaże, czyli musi wyskoczyć z samochodu, dotrzeć do naszego mieszkania itd.. Miejsc naziemnych postojowych jest bardzo mało, najczęściej zajęte, co wtedy? Załóżmy, że mamy nogę w gipsie i co o kulach szukamy, gdzie też taksówkarz znalazł miejsce.
Albo inna sytuacja jesteście chorzy i przyjeżdża do Was lekarz/pielęgniarka/rehabilitant, gdzie parkuje? Zamawiacie zakupy przez Internet? Przyjeżdżają i szukają 5 zł, żeby zapłacić za parking a Wy im później te pieniądze oddajecie??? Ja chętnie wynajęłabym na takie okoliczności miejsce w hali garażowej (tej ogólno dostępnej), ale zdaje się tam po wykupieniu abonamentu możesz zaparkować tylko jeśli są wolne miejsca!?
Wiem, że teraz funkcjonują tymczasowe parkingi, ale one z czasem znikną. W ich miejsce pojawią się za to nowe samochody. No i wtedy to dopiero zrobi się problem Garnizonu
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
magnolisa 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Lut 08, 2017 10:01
Posty: 1
Skąd: elbląga

PostWysłany: Śro Lut 08, 2017 10:06    Temat postu: Re: Zakup mieszkania na garnizonie

Witam, proszę mi powiedzieć czy ktoś mieszka na Garnizonie na ul.Stachury?Proszę opinie jak się mieszka ?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama