portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Garnizon - sprawy osiedlowe » Forum » Szymanowskiego 14 - sprawy bieżące, problemy, ogłoszenia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Szymanowskiego 14 - sprawy bieżące, problemy, ogłoszenia

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lux0004 
   

Początkujacy


Wiek: 114
Dołączył: Śro Gru 30, 2015 10:24
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 11:14    Temat postu: Rowery- Szymańskiego 14

Witam,problem polega na tym,że rowery trzymane w części wspólnej na korytarzach niszczą ściany,już teraz wygladaja jak hmm sami wiecie..na kazdym piętrze to samo wyjdzie na to ze bedziemy wszystko trzymac na zewnatrz..od tego sa piwnice, a widze ze ciezko co niektorym....pytanie co o tym myślą inni?
wemalu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Maj 13, 2014 10:21
Posty: 17
Skąd: Wrzeszcz-garnizon

PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 12:11    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

To jest droga pozarowa w razie tragedii proszę wyobrazic sobie ewakuację w zadymionym korytarzu... Kto przeżył to wie, reszcie proszę sie zastanowić.
alicja10 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 23, 2010 16:05
Posty: 322
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 12:33    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

nie wszyscy maja piwnice. Hossa sprzedawala niekotrym po dwie stad dla ostatnich sprzedanych mieszkan zabraklo.
dizzzy 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Paź 21, 2010 12:31
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 17:11    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

Też mam z tym problem. Chętnie użyczyłbym swojej piwnicy właścicielom rowerów na moim holu, niestety sąsiedzi, których pytałem, nie chcą się do nich przyznać. Najbardziej irytujący jest fakt, że przed wejściem do mojego mieszkania stoją 3 rowery nietknięte od ok 4 miesięcy... Gdyby jeszcze ktoś nimi się przejechał przynajmniej raz w tygodniu, byłoby mi łatwiej to znieść Smile
Bamberas 
   

Zaglądajacy


Wiek: 52
Dołączył: Pią Paź 03, 2014 23:23
Posty: 23
Skąd: Gdańsk Garnizon

PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 19:54    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

Lux0004 zgadzam się z Tobą, na dole ściana wygląda już ... szkoda gadać. Mam to samo na swoim piętrze, stoją rowery zapięte do balustrrady. Dużo jeżdżę i mało w domu jestem więc mi to nie przeszkadza, ale spróbujcie sobie wyobrazić, że przyjedzie pogotowie do kogoś (nie życzę tego nikomu ale ostatnio coś takiego widziałem u znajomych) i nie przejadą noszami z karetki... no chyba, że z drugiej strony nie będzie zapięty rower.

Osobiście życzę właścicielom rowerów trochę wyobraźni w 2016 roku
46592197
stankius 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sie 24, 2015 9:17
Posty: 23
Skąd: Gdańsk - Garnizon

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 19:20    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

Mnie również irytują rowery na piętrach, przy mieszkaniach, natomiast na parterze w tym zakątku pod schodami to pół biedy i proponuję, bo oczywiście nie dla wszystkich tam jest miejsce żeby np. stawiać może na -1 pod schodami (nie pamiętam dokładnie ile tam jest miejsca) oczywiście to też ostateczność na zasadzie jeśli już ktoś rzeczywiście nie chce albo nie ma piwnicy. Ale przy mieszkaniach na piętrach to raczej nie powinno mieć miejsca.
biogdan 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sie 28, 2012 2:07
Posty: 39
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 23:39    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

stankius napisał:
Mnie również irytują rowery na piętrach, przy mieszkaniach, natomiast na parterze w tym zakątku pod schodami to pół biedy i proponuję, bo oczywiście nie dla wszystkich tam jest miejsce żeby np. stawiać może na -1 pod schodami (nie pamiętam dokładnie ile tam jest miejsca) oczywiście to też ostateczność na zasadzie jeśli już ktoś rzeczywiście nie chce albo nie ma piwnicy. Ale przy mieszkaniach na piętrach to raczej nie powinno mieć miejsca.

Klatka to zapewne droga ewakuacyjna i nic na niej stawiać nie wolno.
stankius 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sie 24, 2015 9:17
Posty: 23
Skąd: Gdańsk - Garnizon

PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 12:28    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

mi chodziło pod schodami na -1 podobnie jak na parterze, tam gdzie teraz stoją, tam nie ma gdzie się ewakuować. A korytarze to jest problem jak najbardziej
lux0004 
   

Początkujacy


Wiek: 114
Dołączył: Śro Gru 30, 2015 10:24
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 20:27    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

Pytanie kto będzie remontowal te ściany. ...bo z jakiej racji ja mam za to płacić .
jacor107 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Nie Cze 30, 2013 13:46
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 22:31    Temat postu: Zmiana zarządcy Szymanowskiego 14

Witam Sąsiadów,
Chciałem zwrócić państwa uwagę na liczne nieprawidłowości związane z zarządzaniem naszą nieruchomością. Mam nadzieje że nie są to tylko moje spostrzeżenia. Hossa biz. unika trudnych tematów i nie podejmuje odpowiednich działań w stosunku do dewelopera który zapewne zważając na koszty zastosował w części budynku materiały gorszej jakości.
Dodatkowo:
-Ciągle zmieniające się osoby na stanowisku zarządcy budynku? Ledwo nowy pracownik zdąży się wdrożyć w bieżące sprawy a już się okazuję że nie pracuję i tak kilka razy w przeciągu roku
-Liczne problemy związane z wykończeniem części wspólnych budynku (krzywe kafelki na klatce schodowej i dwie kafle wyróżniające się w windzie,wadliwie działające oświetlenie które pomimo wielu czujników i napraw w 2015 roku nadal nie działa prawidłowo-ciągle się świeci a my za to płacimy,źle położony bruk który co chwilę trzeba poprawiać ) a pytania zadane zarządcy w tej kwestii nadal pozostają bez odpowiedzi.
-Do dzisiejszego dnia nie dostaliśmy rozliczenia poprzedniego roku - zaliczek płaconych przez każdego z mieszkańców.
-Po wielu prośbach i apelach do zarządcy dopiero po ponad roku Hossie Biz udało się zaplanować zebranie wspólnoty - oczywiście bez wcześniejszego uzgodnienia co do terminu i miejsca! (Pierwsze spotkanie Wspólnoty powinno się odbyć w I kwartale 2015 roku - tak wynika z Ustawy!)
-Jak wynika z planu gospodarczego na 2016 rok większość opłat ulegnie podwyższeniu, uśredniając wychodzi ok. 0,7 zł więcej na 1 m2.
-Znowu zarządca dodaję opłatę za ochronę obiektu 0,19 gr/1 m2 - ciekawe na czym ta ochrona ma polegać?!

Moim celem nie jest sianie niezgody, nie lubię po prostu, jak ktoś mnie oszukuję i nie chodzi tu tylko o pieniądze! Samo założenie, że zarządcą zostaję firma która wywodzi się od dewelopera rodzi spore zastrzeżenia.

Na rynku jest wiele firm, które wykonałyby tą pracę bardziej profesjonalnie przy większym udziale/informowaniu mieszkańców.
Mam nadzieję, że większość udziałów w naszej kamienicy mają osoby prywatne, a nie sama Hossa (jak to ma miejsce na ul. Słonimskiego,Hossa blokuje wszystkie niekorzystne dla niej uchwały przewagą głosów, którą posiada głownie poprzez halę garażową).

Zmiana zarządcy wiąże się tylko i wyłącznie z Naszym wspólnym zaangażowaniem - potrzebne jest spotkanie się większości wraz z notariuszem i podpisanie uchwały.

Zapraszam do dyskusji i wyrażenia Waszej opinii za lub przeciw.
chwila997 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lut 13, 2013 17:25
Posty: 55
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 23:01    Temat postu: Re: Zmiana zarządcy Szymanowskiego 14

Popieram działania.
lux0004 
   

Początkujacy


Wiek: 114
Dołączył: Śro Gru 30, 2015 10:24
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 8:28    Temat postu: Re: Zmiana zarządcy Szymanowskiego 14

Zgadza się co chwile zmieniają administratora i ciągle na nowo trzeba zaczynać problematyczne tematy....ale jest szansa to zmienić wystarczy być na najbliższym spotkaniu
Marek099 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lis 22, 2015 11:45
Posty: 22
Skąd: Gdańsk-Garnizon

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 18:49    Temat postu: Re: Zmiana zarządcy Szymanowskiego 14

Jestem Państwa sąsiadem ze Słonimskiego 4 i w pełni zgadzam się z wyrażonymi wyżej opiniami. Jest czymś nienaturalnym (delikatnie mówiąc), aby w kontaktach z deweloperem mieszkańców reprezentowała spółka powołana przez... dewelopera. Prowadzi to do oczywistego konfliktu interesów. Trudno na przykład wyobrazić sobie żeby Hossa-administrator wymogła na Hossie-deweloperze usunięcie usterek budowlanych. Inny przykład: zgłaszaliśmy administratorowi problem zakłócania ciszy nocnej który może się pojawić w związku z umiejscowieniem w Willi Komendanta nocnego lokalu oraz z planowanym przez Hossę przeznaczeniem górnej kondygnacji Willi na kampus. Administrator nie podjął żadnych działań. Powód wydaje się oczywisty - właścicielem Willi jest Hossa.

Zmiana administratora wymaga jednak pewnego wysiłku. Wspólnota powinna uchwalić statut, wyłonić zarząd, uzyskać NIP i REGON. Czy warto? Moim zdaniem tak.
Bamberas 
   

Zaglądajacy


Wiek: 52
Dołączył: Pią Paź 03, 2014 23:23
Posty: 23
Skąd: Gdańsk Garnizon

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 13:50    Temat postu: Re: Rowery- Szymańskiego 14

18 stycznia jest zebranie Wspólnoty to można ten temat poruszyć. Mnie nie będzie bo jak zwykle w delegacji, ale może ktoś by to poruszył z "stałych" bywalców forum?

By the way, na moim piętrze (2) dalej stoją zapięte do balustrady i chyba tak zostanie już.
46592197
blake_m 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lis 07, 2014 11:41
Posty: 10
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 23:41    Temat postu: Porysowana winda S14

Witam

Jak pewnie wszyscy zauwazyli komus sprawia przyjemnosc rysowanie po scianach windy. Szczerze watpie ze to ktos z mieszkancow, no chyba ze jakis dzieciak. Ale zeby to ustalic potrzeba troche info od mieszkancow. Proponuje aby kazdy przypomnial sobie mniej wiecej o ktorej korzystal z windy w sobote
20 lutego 2016. Ja korzystalem o 14 i sladow nie bylo. Potem wychodzilem z domu po 18 i juz byl nowy szlaczek. Kazde info jest b wazne. sprawdzi sie nagranie z monitoringu i b prawdopodobne ze uda sie wytypowac kogos kto lubi sie bawic kluczami w windzie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama