portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Garnizon - sprawy osiedlowe » Forum » Usterki - mieszkania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Usterki - mieszkania

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
DH 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 18, 2008 13:38
Posty: 148

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 7:48    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

Z majstrem panem Leszkiem tez mieliśmy niezłe przeboje. Zdecydowanie nie ogarnia tematu.
SBartosz 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Sty 29, 2010 12:06
Posty: 90
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 7:55    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

Tak jak pisze Daro wszystko znam z własnej autopsji, u mnie na przykład pod tą magiczną izolacją, która była w łazienkach były zaklejone śmieci i w ogóle była całkowicie nierówna itp. Zostało to wszystko zanotowane i miało być poprawione, po dwóch tygodniach dzwonienia moi pracownicy sami to poprawili - czyli zerwali i zaizolowali, Pan kierownik zapytał się ich kiedyś dlaczego to było do poprawy przecież było OK - tylko że na pierwszy rzut oka było widać że coś pod nią jest i jest cała pofałdowana - tak między innymi wygląda sposób załatwiania spraw z Hossą. Później przyszedł jeszcze raz i chciał żebym podpisał listę usuniętych usterek na której była nawet izolacja - do której nawet nie przyszli - oczywiście nie podpisałem tego.
Też mam ochotę rozreklamować sposób działania hossy i ich poziom jakości obsługi...
Daro jakby co jestem z Tobą...
corollo 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Mar 21, 2011 22:13
Posty: 55
Skąd: Garnizon

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 12:04    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

Ja czekam na wymianę skrzydła okiennego w dużym pokoju już ponad miesiąc, chłopcy z firmy od okien stwierdzili że było źle zamontowane i trzeba wymienić, zapisali i powiedzieli że będzie nowe skrzydło a pan majster Leszek stał zły obok i coś notował. Dzwoniłem do biura hossy ostatnio kiedy będzie nowe okno a oni stwierdzili, że nie mają żadnego zgłoszenia i że pan majster nic nie zgłaszał. Po prostu ręce opadają.
jakow1984 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Maj 14, 2011 14:21
Posty: 40
Skąd: Gdansk-Wrzeszcz

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 14:16    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

O to wlasnie chodzi Hossie - przeciagnac wszystko w czasie. 90% wlascicieli mieszkan zrezygnuje ze swoich roszczen.

Druga rzecza jaka dalo sie zauwazyc to ze deweloper stara sie wyizolowac sasiadow, tak zeby mysleli ze tylko oni zglaszaja problemy - moze wzbudzic w nich poczucie winy, ze nieslusznie zglaszaja problemy, ktorych "nigdzie indziej nie ma". To jest nieprawda, nie widze powodu dla ktorego w roznych mieszkaniach ta sama usterka nie mialaby wystepowac. Jak juz robia byle jak - to raczej wszedzie.

Ja staram sie konsekwetnie walczyc o swoje reklamacje - ponaglenia ze zwrotnym potwierdzneiem odbioru.
DH 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 18, 2008 13:38
Posty: 148

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 15:25    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

Problem jest także, w tym że 90% ludzi "stan deweloperski" wykańcza własnymi siłami, i np. pęknięcia w ścianach często są już naprawiane przez te ekipy prywatne bo jak miałbym czekać aż mi to Hossa łaskawie zrobi to bym chyba zwariował, do tego miałem okazje widzieć jak Hossa naprawiła pęknięcie na suficie ... to hmm musiałbym użyć niecenzuralnych słów na temat jakości tego wykonania. Z tej perspektywy czasu, żałuję, że nie zrezygnowałem z całości zabudowy KG w mieszkaniu, może i bym zapłacił więcej teraz ale na pewno miałbym równiejsze ściany, i proste kąty.

Pozdr
jakow1984 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Maj 14, 2011 14:21
Posty: 40
Skąd: Gdansk-Wrzeszcz

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 15:45    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

Dokladnie mam takie same odczucia - zaluje ze nie zrezygnowalem calkowicie z zabudowy
GK. Mialbym ja zrobiona duzo lepiej przez moja ekipe.

To ze nie chce skorzystac z napraw gwarancyjnych wykonanych przez Hosse nie oznacza, ze nie moge walczyc o zwrot kosztow naprawy....
nabosaka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 01, 2012 8:27
Posty: 12
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 7:33    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

corollo napisał:
Ja czekam na wymianę skrzydła okiennego w dużym pokoju już ponad miesiąc.


Corollo my się w końcu doczekaliśmy wymiany okna, choć były już chyba ze trzy ekipy i mówiły mi, że lepiej nie będzie i że się nie kwalifikuje do wymiany.
esteta 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lut 02, 2012 12:51
Posty: 11
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Śro Mar 14, 2012 20:58    Temat postu: Re: jakość wylewki

poniżej wyjaśnienie z Hossy w sprawie wylewek:

"Podłoża pod posadzki (wylewki) zostały wykonane zgodne z wymaganiami stawianymi podkładom pod wykonanie posadzek. Wymagania określone są w Warunkach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (w skrócie WTWiORB), wydanych przez Instytut Techniki Budowlanej. W zeszycie z 2006 roku (cz.B Roboty wykończeniowe, zeszyt 5, Okładziny i posadzki z płytek ceramicznych) wskazano minimalne parametry wytrzymałościowe podkładów cementowych: 12,0 MPa na ściskanie, 3,0 MPa na zginanie. Identyczne parametry w przypadku podłoży pod posadzki drewniane deszczułkowe na klej przywołane są w zeszytach wydanych w 1990 roku.
Mieszanka do wykonania podkładów pod posadzki przygotowywana była na budowie z selekcjonowanego kruszywa przy użyciu specjalistycznych maszyn (miksokretów). W wykonanych w ten sposób wylewkach uzyskuje się wytrzymałości na ściskanie w granicach 17,5MPa, 20MPa i więcej oraz odpowiednio wyższe od wymaganych wytrzymałości podłoża na zginanie.
Jeżeli w jakimkolwiek mieszkaniu wykonane podłoża pod posadzki nie spełniają wymagań wynikających z WTWiORB Grupa Inwestycyjna Hossa SA jest zobowiązana do niezwłocznego usunięcia takiej nieprawidłowości.
Przy prowadzeniu prac związanych z wykonaniem warstw wykończeniowych posadzki (przy wykonaniu podłogi docelowej) podłoże należy przygotować odpowiednio do zastosowanych materiałów i technologii. Co oznacza, że przy wykonywaniu okładzin ceramicznych przed naniesieniem kleju do gresu posadzkę się impregnuje. Podobnie postępuje się przed naniesieniem kleju do klepki, czy wykładzin dywanowych. Ten tryb postępowania nie budzi żadnych wątpliwości.
Wyłącznie w przypadku podłóg drewnianych litych warstwa podposadzkowa musi dodatkowo przenosić obciążenia ścinające pochodzące od „rozpychającego się” wskutek zmian wilgotności i temperatury drewna przyklejonego do tej posadzki. Firmy parkieciarskie oceniają podłoże jako odpowiednie do bezpośredniego klejenia podłogi litej przy osiągnięciu wyniku pomiaru na ścinanie w przedziale 1,5 – 2,0 N/mm2. Przy klejeniu podłóg egzotycznych wymogi firm parkieciarskich wzrastają do 2,0 – 3,0 N/mm2. W praktyce osiągnięcie takich wartości wytrzymałości na ścinanie, w standardowo wykonanych, zgodnie z WTWiORB, podłożach pod posadzki jest niemożliwe i niecelowe, z punktu widzenia zasadniczej większości stosowanych w mieszkaniach posadzek (płytki ceramiczne, kamień, panele podłogowe drewniane i laminowane, wykładziny dywanowe, mozaika, tradycyjny parkiet).
Zastosowanie najbardziej wymagających posadzek z desek i drewna egzotycznego na tak wykonanych podłożach jest możliwe po zastosowaniu dodatkowych zabiegów podnoszących wytrzymałość tych podłoży na ścinanie. Te zabiegi to w szczególności gruntowanie i stosowanie mat wzmacniających. Koszt wykonania tych prac powinien stanowić element kosztu wykonania ekskluzywnej podłogi drewnianej. Polityka informacyjna firm parkieciarskich, wzmocniona teatralnym badaniem wytrzymałości wylewki, określająca wykonane zgodnie z WTWiORB podłoża jako „słabe” zmierza do stworzenia uzasadnienia wysokich kosztów wykonania posadzek z pewnych rodzajów drewna spowodowanych koniecznością przeprowadzenia dodatkowych zabiegów przygotowujących podłoże.
Dodatkowe zabiegi przygotowujące podłoże pod ekskluzywne, jednostkowo stosowane posadzki drewniane, stanowią element kosztu wykonania tych posadzek, tak jak w zależności od przyjętych różnych rodzajów okładzin ściennych (malowanie, malowanie strukturalne, tapetowanie, okładzina drewniana itd.) zachodzi więc konieczność wykonania na koszt właściciela lokalu, dodatkowych prac zmierzających do odpowiedniego przygotowania podłoża ścian pod te okładziny.

Z poważaniem

Andrzej Połeć
Dyrektor Projektu"
jakow1984 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Maj 14, 2011 14:21
Posty: 40
Skąd: Gdansk-Wrzeszcz

PostWysłany: Śro Mar 14, 2012 21:16    Temat postu: Re: Usterki - mieszkania

Podobny tekst dostałem dzisiaj i ja. Jakośc mojej wylewki ocenial rzeczoznawca. Z jego badań: młotek Schmidta na 30 próbkach wyszło 8-10Mpa. Oni się chwalą, że mają 17,5-20MPa i więcej - chyba ich pogielo. 12MPa to jest absolutne minimum na parkiet małogabarytowy.

Gosciu ma racje ze przed polozeniem czegokolwiek (kafli, wykladziny, itp) podloze trzeba gruntowac, ale myli sie w kwestii, ze "przygotowanie podloza" to rowniez jej naprawa (maty, specjalna chemia).

U mnie w odpowiedzi napisali ze robili proby mlotkiem Schmidta w "losowych mieszkaniach" i bylo ok (btw co mnie obchodzi losowe mieszkanie?), ale juz o 12Mpa nie wspomieli - pewnie zauwazyli w protokole ogledzin wylewki ze jest wpisane 8-10Mpa ....
asialara 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pon Gru 05, 2011 11:25
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 18:40    Temat postu: 'ciepła' woda

Sąsiedzi, mieszkam już na naszym pięknym osiedlu 3 tygodnie. Przyzwyczaiłam się do niektórych usterek takich jak np niedziałąjące czujniki światła na klatce, wiecznie cieknąca woda z sufitu w klatce 9 na poziomie -1 i inne takie. Nawet nie przeszkadza mi wiercenie sąsiadów w niedziele czy w tygodniu po 23 Smile
ale do tego jest jeden problem, który doskiwiera mi bezpośrednio w moim mieszkaniu... chodzi o 'ciepłą' wodę. NIe wiem jak to sprawdzić technicznie, ale mam wrażenie że 'ciepła' woda która leci z kranów jest wodą po prostu ciepłą a nie bardzo ciepłą czy gorąca. Może temat banalny ale w innych lokalizacjach mieszkalnych odkręcając na max'a ciepłą wodę czuć że ma ona wysoką temperaturę a u nas leci woda letnia.
Dodam jeszcze, że dłuższe 'spuszczanie' wody w żaden sposób nie wpływa na wzrost jej temperatury.
Proszę, dajcie znać czy macie podobne odczucia czy trzeba ten problem gdzieś zgłosić.
p.s. nie chodzę jeszcze w kapciach do sklepu, bo jest jeszcze za zimno i sklepu jeszcze nie ma Razz
4420129
bubelna 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sie 02, 2011 18:17
Posty: 45
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 20:17    Temat postu: Re: 'ciepła' woda

gratuluje mieszkania....nam sie niestety remont przedłuża i z niecierpliwością czekamy na jego koniec. co do cieplej wody to na razie mamy ja tylko w kuchni (bo ta jest juz calkowice skonczona) i u nas jest b. goraca-reki dluzej niz dwie sekundy w niej nie potrzymam. fakt ze chwilke czekam az naleci (pewnie dlatego ze to ostatnie pietro), ale jak juz jest to od razu mieszam z zimna.
stellify 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Czw Kwi 01, 2010 14:56
Posty: 300
Skąd: kosmos

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 21:54    Temat postu: Re: 'ciepła' woda

asialara napisał:
Sąsiedzi, mieszkam już na naszym pięknym osiedlu 3 tygodnie. Przyzwyczaiłam się do niektórych usterek takich jak np niedziałąjące czujniki światła na klatce, wiecznie cieknąca woda z sufitu w klatce 9 na poziomie -1 i inne takie. Nawet nie przeszkadza mi wiercenie sąsiadów w niedziele czy w tygodniu po 23 Smile


O rany, zazdroszczę. Smile

Czy te usterki były zgłoszone do administratora? Jaki był odzew?

asialara napisał:
ale do tego jest jeden problem, który doskiwiera mi bezpośrednio w moim mieszkaniu... chodzi o 'ciepłą' wodę. NIe wiem jak to sprawdzić technicznie, ale mam wrażenie że 'ciepła' woda która leci z kranów jest wodą po prostu ciepłą a nie bardzo ciepłą czy gorąca. Może temat banalny ale w innych lokalizacjach mieszkalnych odkręcając na max'a ciepłą wodę czuć że ma ona wysoką temperaturę a u nas leci woda letnia.
Dodam jeszcze, że dłuższe 'spuszczanie' wody w żaden sposób nie wpływa na wzrost jej temperatury.
Proszę, dajcie znać czy macie podobne odczucia czy trzeba ten problem gdzieś zgłosić.


Co do wody: zgodnie z prawem woda musi mieć 55-60 stopni i taką temperaturę powinna osiągnąć po 3 litrach przepływu. Więcej informacji: http://www.administrator24.info/artykul/id1712,ciepla-woda-uzytkowa-czy-to-luksus
alicja10 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 23, 2010 16:05
Posty: 322
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 8:50    Temat postu: Re: 'ciepła' woda

miałam tak na poczatku, zglosiłam i poprawiono. To kwestia ustawienia.
nabosaka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 01, 2012 8:27
Posty: 12
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 10:47    Temat postu: Re: 'ciepła' woda

U nas cipeła jest, ale fakt, że musi jej dużo zlecieć.
Hydraulik podczas remontu już nam to przewidział, powiedział, że konstrukcja zrobiona przez Hossę jest taka, że się naczekamy na ciepłą wodę.
Dodam, że mieszkanie na parterze, więc woda daleko nie ma.
asialara 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pon Gru 05, 2011 11:25
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 14:07    Temat postu: Re: 'ciepła' woda

Ooo.. super, dzięki za informacje. czyli można mieć u nas naprawdę ciepłą wodę Smile cieszy mnie to i zgłaszam zaraz usterkę.
4420129
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama